Про що говорять рейтинги Зеленського і Ляшка?

Володимир Зеленський, Олег Ляшко

Володимир Зеленський, Олег Ляшко

Вибори наближаються, і всі цікавляться рейтингами. Професійний актор Зеленський і не менш талановитий актор (і за сумісництвом парламентар) Ляшко мають непогані рейтинги – за них збираютсья голосувати мільйони людей.

Про що це говорить? Хто такий Зеленський? Це шоумен. Ніколи не був і не є професійним політиком. Не керував ані містом, ані селом, ані РДА, ані ОДА. Не провів жодного дня у кріслі менеджера якогось рівня. Не був економістом чи міжнародником. Але добре вміє заробляти гроші у шоу-бізнесі. Це теж добре і достойно поваги. Але чи означає це щось про Зеленського як політика? Чи може керувати великою європейською країною комік, нехай навіть розумний комік?

Ви бачили політичну програму Зеленського? А які у нього політичні погляди? Ліві? Праві? Консервативні чи ліберальні? Якою він бачить медицину/армію/поліцію/суди/місцеву владу? Як буде вирішувати фінансові питання? Міжнародна співпраця? Він соціал-демократ? Він за низькі податки чи високі? Хто він? Куди країну поведе?

Але актор припав народу до душі. Бо гарно грає. Бо смішно. Тільки робота Президента це трошки не шоу-бізнес. І бути навіть найкращим у світі актором мало.

Недавно Зеленський оголосив, що створить партію. Партію? Кого? Випадкових людей з вулиці? Яка ідеологія цієї партії? Яка її історія? Зрозуміло, що партія буде проектом однієї людини. Можливо, її фінансуватимуть якісь олігархи. Це буде просто проект. Проект для обманювання довірливих громадян.

Ляшко те саме, але грає у парламенті. Виголошує пустопорожні дурниці, розводить лохоелекторат. Кидає слова наліво-направо. Гучні, але порожні слова. Ніякої програми, ніякого бачення. Працює на тих, хто більше заплатить. Меле всяку дурницю, аби лише людям сподобатися. Тисне кнопочки, як заплатять. Вдома тримає під диваном мільйон доларів готівки. Заробив чесною невтомною працею?

Звичайно, комедіанти в політиці були, є і будуть ще багато десятиліть. Можливо, будуть вони завжди. Але чому їм сліпо вірять люди?

А тому, що у суспільстві дуже низький запит на конструктивні ідеї чи світоглядні концептуальні рішення. Саме тому ляшки-зеленські популярні. Бо людям  (на жаль!) потрібна не справжня політика, а клоунада. Не справжня держава, а бутафорія, профанація, імітація.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s