Хто посміє з Вас судитися в неправедних?

Чи можуть християни судитися у суді?

Чи можуть християни судитися у суді?

У нашому житті часто виникають конфлікти. Інколи конфлікти бувають і між християнами, зокрема братами і сестрами однієї церкви (громади). Інколи питання стосується майна, грошей, бізнесу. Якщо брати у Христі не поділили мирно майно, квартиру або машину, гроші, бізнес, і т.д. – що робити?

Павло навчає, що найкраще це стерпіти кривду. Вимагати своє це не завжди правильно. Але що точно не можна робити – це двом братам йти до цивільного світського судді, щоб той розсудив. Судити справи має церква. Річ у тім, що церква це спільнота віруючих в Христа людей. Через Христа ми отримали багато благословінь – зокрема, вічне життя, прощення гріхів, Духа Святого, спілкування з Отцем, мудрість Божу і розум Христів. Але ми також, як Божа церква, отримали право і владу судити.

1 Кор. 6:1-8
“1. Чи посміє хто з вас, маючи справу до іншого, судитися в неправедних, а не в святих?
2. Хіба ви не знаєте, що святі світ судитимуть? Коли ж будете ви світ судити, то чи ж ви негідні судити незначні справи?
3. Хіба ви не знаєте, що ми будем судити Анголів, а не тільки життєве?
4. А ви, коли маєте суд за життєве, то ставите суддями тих, хто нічого не значить у Церкві.
5. Я на сором це вам говорю. Чи ж між вами немає ні одного мудрого, щоб він міг розсудити між братами своїми?
6. Та брат судиться з братом, і то перед невірними!
7. Тож уже для вас сором зовсім, що суди між собою ви маєте. Чому краще не терпите кривди? Чому краще не маєте шкоди?
8. Але ви самі кривду чините та обдираєте, та ще братів…”
Хто конкретно має судити? Вся громада? Братська рада? Пресвітер? :) Тут немає чіткої відповіді, точніше, вони можуть бути різними. Служителі помісної церкви можуть призначити зрілих і мудрих мужів, які розглянуть це питання. Ці “судді” (назвемо їх так) мають розглядати справу безсторонньо. Тому вони не можуть бути родичами сторонам конфлікту або їхніми начальниками чи підлеглими. Це мають бути максимально дистанційовані та неупереджені люди. Це аткож можуть бути люди з іншої християнської спільноти – якщо є така потреба.
Якщо конфлікт виник між християнами різних церков. Припустімо, два брати, Іван і Петро, мали спільний бізнес. Потім їм стало дуже важко разом, але вже вкладені час і гроші, є працівники, нерухомість, рахунки в банку. Звісно, краще знайти мирне рішення. Але якщо спроби були і невдалися – треба залучити “суддей” з їхніх церков. Ці судді мають бути авторитетні та неупереджені.
Але знову ж таки – часто кривду краще стерпіти.
Сергій Чепара

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s