Як церкві не втратити розум за 11 днів до виборів

За 11 днів до виборів нормальна людина вже має визначитися за кого голосувати. Власне, визначитися кого (якого типу) політиків треба підтримати треба принаймні за кілька років до виборів, якщо чесно. Але зараз про інше.

Церква (як інститут/організація) не має права політизуватися. Тобто політичні погляди окремі християни можуть мати, а от церква – ні.

Чому?

Тому, що церква це об’єданні навколо Христа, а не навколо політичної ідеї чи програми. Ми маємо 39 кандидатів. Деякі технічні, деякі справжні. Деякі топові, деякі зі смішним рейтингом. Деякі праві, деякі ліві. Деякі популісти, деякі щирі. Деякі заграють з низами, інші пропонують програми. І так далі, і так далі.

Але жоден з кандидатів не становить серйозної небезпеки для церкви як інституту. Жоден не збирається заборонити церкву або спалити всі Біблії. Всі вони різні – 39 людей, але всі вони просто політики. У мене є сипатії до деяких та антипатії до інших. І це нормально.

Але де проблема? Проблема, якщо у передвиборці баталії вступають служителі церкви. Є категорії людей, яким дуже небажано прямо говорити, кого вони підтримують. Це політологи, соціологи, військовослужбовці, поліціянти, і т.ін. Я б додав сюди ще служителів церкви. Чому? А тому, що в їхніх церквах можуть бути і, ймовірно, будуть люди з різними переконаннями. Якщо в церкві 100 людей, там можуть бути прихильники кількох кандидатів.

Уявімо собі, що служитель церкви є прихильником Порошенка Петра Олексійовича. Він наводить аргументи, що сам цей кандидат є найкращим, і голосувати за нього треба всім, хто любить Україну та бажає їй добре. Але в його церкві є прихильники Тимошенко, Зеленського, Гриценка, Безсметного і … Ляшка! Що робити їм? Хіба Біблія однозначно каже нам, за кого голосувати? Що важливіше – зберегти країну чи перемогти корупцію? Понизити ціну на газ чи мати вибори у парламент за відкритими списками? Статус російської мови? Унітарність чи федеративність? Сильний президент чи сильний парламент? Зрештою, ЄС/НАТО або… повний нейтралітет? Ядерність чи без’ядерність? Медицина платна чи безплатна? Список можна продовжити.

Політика справа важлива і потрібна. Але церкві (як інституту) треба триматися від неї якнайдалі. Служителям церкви не варто казати чи писати прямим текстом, за кого краще голосувати.

One thought on “Як церкві не втратити розум за 11 днів до виборів

  1. У 2010 служителям було варто казати, щоб не голосували за Януковича.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s