Християни, церква і політика – Сергій Терентьєв

Сергій Терентьєв

Сергій Терентьєв

Я категорично не згідний з тезою: “християни поза політикою”. Вважаю її шкідливою і неправильною. Світ створений і належить Богові і Його принципи, Божі люди повинні нести в усі сфери життя.

Але мене починає тіпати коли я бачу, як християни дозволяють політикам користатись собою. Роблячи свою роботу, дозволяють використовувати себе в агітації. Ще й сумно коли хтось задіює багатьох інших, має різні між церковні проекти, а потім починає “топити” за конкрентного кандидата.

Я за християн-політиків (хоча ситуація сьогодні гірша)… колись, я казав, що це не проблема бути пастором-політиком, тепер не думаю, що це хороша ідея. 

Церква об’єднана Христом і це включає в себе багатьох… і це нормально, коли на літургії сидять\стоять поряд представники двох різних політичних партій. Проблеми почнуться коли той, хто призначений Богом служити Церкві і вести її починає вдягати партійну символіку… як тоді мені, члену Церкви на це реагувати?

Церкви повинні виховувати гідних громадян, що розуміють зв’язок між життям на землі та Царством Божим. Церква повинна нести цінності і піднімати голос за ці цінності. І це її найбільший вплив на суспільство і найпотрібніший.

Церква повинна споряджати і мотивувати своїх синів та дочок йти, в тому числі в органи влади. Звісно, Церква покликана молитись за таких і бути голосом істини. Але коли ти в партійних кольорах, ти не можеш бути голосом совісті. Сумно, що сьогоднішнє, принаймі євангельске християнство, грається з політиками… точніше вони граються з Церквою, використовуючи віруючих… за шмат хліба… а віруючі, ніби втративши здоровий глузд, тішаться, гукаючи: “пробудження, політики в церкві”, а вони [політики] в церкві як раз за рік чи 6 місяців перед виборами…

Церква повинна мати пророчий голос і говорити, захищаючи цінності, що несуть добро для громадян країни. І це треба робити мудро.

А запрошення кандидатів на богослужіння з наданням їм слова – це мєрзость.
Хочете впливати? Організовуйте дебати (між політиками, для своїх прихожан та членів), ставте питання, але не плутайте богослужіння та інші церковні активності (їм є місце в громадах, але в свій час). Говоріть про важливі проблеми сьогодення, формуйте позицію, порядок денний і впливайте, але тоді дружба неможлива. Можлива ситуативна співпраця.

Не повинен пастор\священник запрошувати кандидатів і презентувати їх громаді. Це маніпуляція і тиск. Це руйнація довіри. Вийнятки бувають

Сергій Терентьєв – пресвітер євангельської церкви, м. Рівне

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s