Затуліть вуха, не довіряйте язикатим – Себастьян Тегза

В моєму житті були люди, які завжди любили висловлювати свої судження про інших. Як правило, це були особливо яскраві і харизматичні люди. Це були талановиті люди, які мали гострий розум і притягували до себе інших. Вони завжди мали що сказати про когось. В кого, що не так і в кого з чим проблеми. Спілкуючись з ними ти отримував з часом невеличке досьє буквально на кожну людину з їхнього оточення. Звісно, вони не називали це осудженням і плітками. Все це подавалось ними в дуже невинному духовному соусі. Ну і звісно, все було “чистою правдою”. А хіба правду не можна говорити? Тим більше розумним і проникливим людям, які розбираються в житті. Адже їхні судження є справедливими і об’єктивними, а не звичайним людським судом, від якого застерігає нас Писання. То які проблеми? Що правда – то не гріх.

І таких людей у моєму житті було декілька. Дехто з них були моїми друзями. Деякі навіть дуже близькими. Але з усіма ними я обпікся. Як виявилося згодом, я не був винятком з числа тих, про кого вони ділилися з іншими. Бо так як вони говорили зі мною про інших, так само вони говорили з іншими про мене. А я думав, а я сподівався. Та в цьому є велика ласка Божа, яка навчила мене дечому важливому. Ніхто ж мене за вуха не тягнув слухати всі ці експертні оцінки. Насправді, я просто облещував себе своєю власною зарозумілістю, схвально похитуючи головою. Натомість, правильним відношенням мало б бути, як написано: «Хто обмовляє тайкома ближнього свого, – того я призведу до мовчанки». (Пс.101:5) Не облещуйтесь: той хто говорить погано про інших з вами, говорить з іншими погано про вас. Слухати обмови, таке ж зло, що й поширювати їх.

Зі сказаного можна винести два уроки. Перше, слухати обмови – справа неправедна. Тому наберіться відваги і попросіть ваших друзів не спокушувати ваші вуха цікавими фактами. Друге, слухати обмови – немудро. Не облещуйтесь, якщо говорять з вами про інших, не сумнівайтесь, говоритимуть також з іншими про вас. Довіряйте благородним друзям, будьте обережні з язикатими. Будуйте правильні відносини з людьми.

(з соцмереж)

One thought on “Затуліть вуха, не довіряйте язикатим – Себастьян Тегза

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s