Коли там кінець світу? Оновлені дані

Попросили прокоментувати це відео. Напишу тут, може комусь буде цікаво :)

Коли я проходив стажування в Львівській міській раді, по Львову висіли біл-борди з датою кінця світу. Здається, він мав настати у травні 2009 р. чи щось таке. Як Ви розумієте, не настав.

Отже, про відео і про Біблію.
Чи Біблія навчає нас про майбутнє? Очевидно.Чи можна розрахувати точні дні? Моя відповідь – ні. Мт. 24:36, 42, 44 переважать 100-500 математичних доказів. Ніяка арифметика тут не допоможе з низки причин.

“А про день той й годину не знає ніхто: ані Анголи небесні, ані Син, лише Сам Отець. ” Мт. 24:36
“Тож пильнуйте, бо не знаєте, котрого дня прийде Господь ваш. ” Мт. 24:42
“Тому будьте готові й ви, бо прийде Син Людський тієї години, коли ви не думаєте! ” Мт. 24:44.

Руда корова справді є у Писанні. Але принести її в жертву можуть найближчі місяці або найближчі роки :)

70-80 років (Пс. 89:10) віку людини є приблизною оцінкою. Будувати математичні розрахунки на умовних цифрах річ невдячна. Люди живуть і 90 і 100 років. Бт. 6:3 каже, що вік людини буде 120 років, але дехто застосовує ці цифри ще по іншому – час до потопу чи щось таке. Словом, в усіх випадках, додавати щось до 1947 треба дуже обережно.

Чи можна інтрепулювати 7 ситих років і 7 голодних на есхатологію? Теж не дуже впевнений.
1 день = 1000 років. Це не математика, а богослів’я. Петро говорить не про формулу, а про позачасовість Бога. Для Бога мить це вічність, а вічність це мить. Він Творець часу і Він поза часом. 6 днів = 6000 років формула сумнівна. Бо сам Петро не так її застосував.

Є питання і до сотеріології. Єдиний гріх невір’я – популярна сотеріологія в деяких протестантських колах. Але люди будуть суджені за свої гріхи (юридична причина) і водночас через невір’я (логічна причина). Гріхи людей все ще розділяють їх з Богом, хоча за всі гріхи дійсно помер Христос. Смерть Христа “спрацьовує” лише тоді, коли людина вірує. Така людина через віру отримує праведність Христа.

В історії Церкви різні люди в різні епохи предвіщали кінець. Це було і в середньовіччі і в новий-новітній час. Про кінець світу вже говорили і Елен Уайт, і Чарльз Рассел і всі, кому не лінь. Навіть моя бабуся 1922 р. розповідала, що у її молодості кінець світу неодноразово призначався і переносився.

Автор на відео говорить, що календар іудеїв навмисно сфабрикований, щоб євреї не повірили в Месію. Можливо. Колись я теж бавився у родоводи і роки. За моїми розрахунками, світ створений 3921 р. до н.е. Але є ще розрахунки Гіллея ІІ – 3761 р., православної церкви у Візантії – 5508 р., Ушера/Ляйтфута – 4004 р., Кеплера – 4977 р., Ієроніма – 3491 р., Євсевія Кесарійського – 5199 р., Августина Блаженного – 5551 р. Навчальна Біблія Райрі – 4111 р., Редмахер – 4113 р.

Який висновок?
Церква має дійсно чувати. Вона має чекати Свого Спасителя. Мати олію в каганці це мати Святого Духа, який даний тільки тим, хто повірив у Христа. Христос вдруге прийде несподівано, як блискавка, як потоп. Якщо ми знаємо дату – це не несподівано. Дії 1:7 повторюють – “не Ваша справа знати час та добу”. Вона не наша, і не стала нашою. Зв’язок астрономічних явищ і пророцтво для мене сумнівний.

В той же час, Писання говорить, що епоха поган рано чи пізно завершиться. Ізраїль дійсно відновився. Світ божеволіє – ЛГБТ рухи, легалізація абортів і евтаназія, екорухи, повальний еволюціонізм і повно всього. Міру тому знає Бог, який рано чи пізно покладе край. Наша відповідальність любити Бога і проповідувати Євангеліє.

“А вони, зійшовшись, питали Його й говорили: Чи не часу цього відбудуєш Ти, Господи, царство Ізраїлеві? А Він їм відказав: То не ваша справа знати час та добу, що Отець поклав у владі Своїй. ” Дії 1:6-7

Сергій Чепара

2 thoughts on “Коли там кінець світу? Оновлені дані

  1. Дуже цікава тема! Особливо вразило те, скільки людей рахували час створення світу. І як вони це змогли зробити? Мені й справді цікаво, як Вам вдалося отримати 3921?

    • Мої дані наведені у моїй книзі, яку можна виграти безкоштовно :)
      https://twothreedots.com/2019/11/25/100-answers-printed/
      Але, якщо коротко, то за основу брав життя Авраама. Авраам народився 1946 р. після створення світу (біблійна хронологія), а це 1975 р. до н.е. Але можна за опорну точку брати вихід Ізраїля х Єгипту або ще щось :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s