Надія і всесильний Бог – Оксана Нестеренко

Що таке надія? – Питання риторичне. Ми щодня на щось надіємось: що прокинемось, підемо на роботу, проведемо час з рідними, що нам вдасться чогось нового навчитися, побувати там, де давно мріяли і т.ін.. В нас купа надій, мрій, планів – фактично, ми ними переповненні. Деякі надії сповнюються, деякі ні (вони скоріше не такі вже і важливі), а ще в інших, тих, що дуже важливі, ми часом терпимо поразку… Поразки нас наче збивають з ніг, порушують душевну рівновагу, спокій. Вони приносять в наше життя тривогу, сум, страх, зневіру. Спричиняють те, що ми бачимо невдачу, а поза нею себе недостатньо «правильними», «добрими», «вмілими», «компетентними». Наші очі стають закритими до того, що є в нас добрим. І тоді, останнє, що було – надія, починає гаснути, вмирати.
«Не вдалося!» – кричимо собі. «Все, кінець» – кажемо майже безсило. «Пробував, робив усе можливе, але не вдалося – усе безнадійно», піддавшись одноосібній владі «Я сам собі сказав» підкоряємось і змиряємось, забувши про Того, у Кого насправді вся влада. Забувши про Бога, Котрий може сповнити наші надії, і дати навіть більше того, на що ми сподіваємося, або не дозволити статись тому, на що надіємось, з метою вберегти нас від чогось, що ранило б. А, далі покладаємось на все що хочеш і впадаємо як наслідок в ще більшу безнадію.

У Біблії є чимало місць, де написано, що Бог всесильний. Чудовим прикладом можуть послужити вірші з книги Ісаї: «Хіба ви не знаєте, чи ви не чули, чи вам не сповіщено здавна було, чи ви не зрозуміли підвалин землі? Він Той, Хто сидить понад кругом землі, а мешканці її немов та сарана. Він небо простяг, мов тканину тонку, і розтягнув Він його, мов намета на мешкання. Він Той, Хто князів обертає в ніщо, робить суддів землі за марноту». (Ісая 40:21-23). В цих віршах вказано, що Бог не просто є Тим, Хто створив усе, але і Тим, Хто здатен обернути князів в ніщо. Бог всесильний! І хоч, прочитавши ці вірші, або інші подібні з Біблії, ви, мабуть, погодитись зі мною, що Господь всесильний, але коли мова піде про особисті «розбиті надії», «втрачені зусилля намарно», тоді знайдуться і ті, хто засумнівається у всесильності Творця. …Пам’ятаю свої переживання, і в подібні моменти хочеться думати, що Бог допомагає усім навколо, але не мені. В подібні моменти хочеться кричати, що все безнадійно. Не знаю, можливо зараз напишу стару добре відому річ, в яку вам, якщо щось переживаєте подібне до безнадії, дуже важко буде практично повірити (але варто спробувати): – Так ось, Бог є Всесильний, і в вашому випадку також! А, коли чогось не розумієте, то перестаньте нарікати, але прийдіть туди, де нікого окрім вас і Бога не буде, та розмовляйте з Ним. Розмовляйте багато і довго, якщо це потрібно. Скажіть, що відмовляєтесь обирати варіант нарікання і обираєте Отця, повірте Йому і Він звільніть вас від відчуття безнадії. Бо те відчуття, то скоріше ви самі ж його і створили, в момент коли прийняли рішення думати про себе «безнадійний(а)». Відкиньте бога-себе і прийдіть до Того, Хто всесильний. Ось, що каже Господь: «Прийдіть до мене всі втомлені й обтяжені, і я облегшу вас». (Мат 11:28). Тож для чого чекати і мучитись, коли можна прийти?
Далі написано в книзі Ісая про земних царів: 40:24: «вони не були ще посаджені, і не були ще посіяні, і пень їхній в землі ще не закорінився, та як тільки на них Він дмухнув, вони повсихали, і буря понесла їх, мов ту солому!» Це свідчить проте, що абсолютно все в Божій Владі. Що навіть, Його подиху достатньо для того, щоб здійнялась буря і понесла тих правителів немов солому. Ось, що для мене і для вас має бути заохоченням в «важкі часи», це нагадування, що наше життя триває разом з Тим, хто у Кого вся влада, а коли Він зможе порадити з царями, тоді і з тим в чому потребуємо допомоги і ми також.

У наступних двох віршах говориться про те, що Богу немає того, кого б прирівняти до Бога, що Господь, не тільки всесильний, щоб створити Своє створіння, але Він знає стільки зір на небі, і які їхні імена. Коли така турбота про зірки, тоді, якою ж є про людину? – В кінці 26 вірша написано: «ніхто не загубиться через всесильність та всемогутність Його». (Ісая 40:26) Тож, якщо раптом допускаєте думку, що Бог вас ігнорує, або, що забув про вас, тоді проженіть ці думки і пригадайте цей вірш, адже Біблія – Слово Отця, через яке Він промовляє конкретно до вас. Отож, для всесильного Бога, Котрий все створив, ви цінні і небайдужі. Більше того, будьте певні, що Бог не втомився і не замучився слухати вас, коли промовляєте до Нього – слухати, як в вас справи. Коли дитина розповідає батькам проте, що відбувається в її житті і просить допомоги, то чи батьки відмовлять? – Ні. Хороші батьки зроблять усе можливе, що можна зробити для своїх дітей. Їхній розум досконаліший дитячого, вони здатні побачити ширшу картину і застосувати ті методи для допомоги, про які дитина на навіть не знає, що вони існують. Коли ж батьки для дитини роблять усе можливе, щоб допомогти, то скільки ж наш Батько допоможе нам? – Наш Бог : «Він не змучується та не втомлюється, і не збагненний розум Його» (Ісая 40:28), Він готовий допомогти нам 24/7, в будь-який час доби. У Нього є ті рішення, які наш розум не може збагнути. Нашим розбитим надіям можна зарадити, з розчаруваннями і болем дати раду, якщо прийти до Батька, до Того, Хто зрозуміє. Якщо дитина не прийде до батьків і не розкаже їм про свої переживання, тоді батьки не зможуть їй допомогти, але коли прийде, то отримає щось більше ніж просто слова підбадьорення – отримає практичну допомогу. Бог не є Тим Батьком, що любить в теорії, що проявляє любов до усіх, але не до мене, натомість Він є Тим, Хто показує Себе в практиці. Подивіться на своє життя зі сторони? Хіба не має за що бути вдячними? Впевнена, що якщо почнете думати проте, що у вас є, тоді збагнете, що маєте більше ніж думали, що отримуєте більше ніж очікуєте.

В час втрачених надій – Господь, є Тим Хто їх повертає. Він «розбиті вази» не склеює, але робить новими і досконалішими, ніж вони були до того. Якщо думаєте про себе, що нічого доброго з вас більше не вийде, що все безнадійно, що сил більше немає – тоді перестаньте цьому вірити. Бо в Писанні віршем нижче написано чогось прекрасного спеціально для вас: “Він змученому дає силу, а безсилому міць.” (Ісая 40:29). Бог розуміє вашу і мою людську природу, Він знає, що людина може впасти, знесилитись, що християнин може спіткнутися, тому Він поруч. Тому, хто приймає Його руку допомоги і складає надію на Нього, Він дає сили, а разом з ними і виповненні надії: «І помучаться хлопці й потомляться, і юнаки спотикнутись спіткнуться, а ті, хто надію складає на Господа, силу відновлять, крила підіймуть, немов ті орли, будуть бігати і не потомляться, будуть ходити і не помучаться!» (Ісая 40:30-31). Тож у часи розчарування і втрачених надій, шукайте Того, Хто з розбитої вази, зробить новий і кращий витвір мистецтва ніж був задуманий від початку.

(з дозволу авторки)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s