Скільки разів ми чули про те, що потрібно читати Святе Письмо?

Непоганий текст, хоча написаний дещо з католицького ракурсу.
З сторінки “Вулична Академія Теології”

Скільки разів ми чули про те, що потрібно читати Святе Письмо? Від священників, батьків, єпископів, Папи Римського? Скільки?

“Це потребує часу”. “Мені важко зрозуміти написане”. “Я і так чую Святе Письмо в церкві”. “А що, якщо я зрозумію щось не так?”

Ми – дуже дивне покоління католиків. Ходимо до церкви, можемо бути навіть глибоко віруючими, – але нас просто не привчено з малечку читати Святе Письмо. Це, можливо, робили наші батьки або дідусі чи бабусі. Але не ми. Однак слово Бога живого – це щось, дане нам усім, а не лише священникам. Багато століть більшість населення не могло читати Святе Письмо, бо просто не вміло читати – тоді вони його слухали чи зчитували з ікон та вітражів. Нині ж ми перечитуємо щодня мільйон текстів, але не Слово Боже.

Не маєш часу? 10 хвилин вистачить. Це точно в кілька разів менше, ніж типовий “завис” у Фейсбуці чи Інстаграмі. Постав таймер. За 10 хвилин нічого ніде не згорить, тебе не спохватяться, тобі не треба буде вирішити якихось нагайних проблем глобального світового маштабу. 10 хвилин. І все.

Ти не звик/ не звикла? Все надолужується з часом. Пропустив один день? Не страшно. Не старайся “нагнати” наступного дня – так випрацюється лише звичка відкладати читання “на потім”. Просто прочитай сьогодні.

Ти не знаєш, з чого починати? Не обов’язково з Буття. Взагалі книги Біблії дуже різні – і за стилем, і за призначенням. Знайди свої, улюблені книги. Псалми? Послання до римлян? Євангеліє? Ездри? Притчі? Підкреслюй улюблені місця і повертайся до них – тут Господь до тебе говоритиме по-особливому!

І, нарешті, чи правильно ти розумієш? Правильного розуміння Біблії, одного і єдиного, насправді немає. Ти можеш подивитися, як трактували певні місця Отці Церкви, це може зарадити. А якщо лінуєшся – просто спитай знайомого священника! Зрештою, це їх місія також;)

Ну що, сідаємо разом читати?

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s