Тролейбусні розмови на релігійну тематику

Останнім часом я рідко користуюся громадським транспортом. Зазвичай – автівкою.

Але сьогодні випала така нагода. Одягнув маску, заплатив за проїзд з допомогою Приват24 і хотів зануритися у фейсбук. Увагу привернула одна розмова.

У тролейбусі їхало людей 15. Абсолютна більшість – жіночки віком за 50. Їхав і чоловік такого ж віку. Сидів він у тролейбусі у масці, а навпроти нього сиділа жіночка і молилася на вервичці. Без маски. Я не чув початок розмови, але перша фраза, яку я почув, була така:

– А Ви знаєте, про вервичку у Новому Завіті нема ні слова, а от про молитву багато сказано.
– То я молюся Матінці Божій, щоб захищала. Молюся, а вона помагає, захищає.
– У Новому Завіті про таку молитву нема ні слова. Про молитву до Ісуса чимало, тому що Він Син Божий і Бог, Він буде всіх людей судити, ну а Марія то просто жінка.
– А, то Ви напевно сектант, у Матінку Божу не вірите.

Тепер до їхньої розмови поступово приєдналося ще з 5-6 жіночок. Всі стали на бік тієї, яка молилася до Марії. Тим часом чоловік сказав:

– Я бачу Ви не в масці. А Павло писав, що влада є від Бога. І якщо влада каже носити маску, а Біблії то не перечить – треба носити. Треба слухатися влади якщо вона не вимагає не слухатися Бога.
– Ой, який захисник влади тут знайшовся – сказала жіночка з задньої частини тролейбуса.
– Я лише кажу те, що читав у Новому Завіті. Так і Павло навчав.
– Та Ви взагалі в Матінку Божу не вірите, та Ви і в Ісуса ще 5 років тому не вірили, а вже зараз ніби вірите, а в Матінку досі ні.
– Вони кажуть, що вірять у Євангеліє . Але ми віримо і у Євангеліє і у Матінку Божу.
– Я Вам скажу яка є правдива віра, – вступає в розмову інші жінка, – Католицька… Ну, ще православна може бути. А все інше то всьо секти.

Тим часом і перша жіночка, і той пан вже виходять. Після їх виходу розмова у тролейбусі вщухла не одразу.

– То точно єговіст. То не євангелист. Євангелисти не сперечаються, а той сперечається.
– Та як він може не вірити у Матінку Божу? Хіба ми не знаємо, що хто вірить у її непорочне зачаття, то такий ногами потопче Сатану? А як не вірите у непорочне зачаття, то не потопчете, а він Вас потопче!
– Бог нас карає всякими коронавірусами через отаких-от сектантів.

Я описав цей діалог не щоб поглузувати. Мене він сильно засмутив. Час від часу у фейсбук я натрапляю на пости і коментарі на кшталт “Католики і протестанти – брати по вірі”. Звісно, я вірю, що серед католиків є віруючі люди. І високий академічний католицизм може бути по-своєму цікавим. Тим не менше, коли ми опустимося зі святого фейсбука на грішну землю – ми побачимо сумну картину. Храм регулярно відвідують тисячі людей, які поняття не мають, в чому суть Євангелія. Їхня віра – це культ Марії, вервичка, добрі діла, обряди і свята.

Чоловік, мені так здається, був п’ятидесятником. Але його негайно записали у сектанти і єговісти. Але найгірше не це. Тисячі людей у нашому краю витрачають сотні годин свого часу на релігійну діяльність, яка, на їхню думку, є християнством. Але вона, ця релігійна діяльність, християнством не є. Розумні, освічені і навчені католики можуть писати високі пости про екуменнізм, братання, віру і діла, Рим і Петра і ще багато всякого різного, але на ділі їхні храми переповнюють невідроджені люди. Я пишу це не для того, що сказати, що Католицизм поганий. Але дещо дивно махати прапором “ми історична Римська церква, яку заснував сам Петро, а у нього є ключі від раю”, коли натовп найревніших католиків у той рай якраз і не потраплять – тому що ніколи не повірили у Євангеліє, тому що ніколи не чули його.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s