Кілька думок християнина про Білорусь сьогодні

Білорусь сьогодні - державний терор

Білорусь сьогодні – державний терор

Можна любити Росію, ЄС чи Америку, Китай чи Парагвай, одну мову чи іншу, планову економіку чи вільний ринок… Можна казати про асфальтовані дороги чи державні заводи-гіганти.

Але.

9 серпня у Білорусі відбулися чергові вибори Президента. Виборам передували такі події:
– Вся влада остаточно сконцентрована у однієї людини – Олександра Григоровича Лукашенка; він керує всією країною, всі гілки влади йому підпорядковуються; в країні нема опозиції, справжнього парламенту, незалежної преси;
– Опозиціонери, які становили реальну загрозу для режиму або зникли безвісти (ймовірно, убиті), або у в’язницях, або втекли на Захід;
– Лукашенко утримує свою владу, спираючись на МВД, КДБ і армію (а ще – слухняних суддей, слухняних мерів, слухняні ЦВК, ТВК і ДВК);
– За всіма ознаками зараз в країні державний терор, Білорусь – поліційна держава, де владу мають ті, хто мають автомати;

За всіма ознаками Лукашенко програв вибори, його підтримували в основному лише частина людей старшого віку, деякі бюджетнинки і деякі селяни; в цілому у Лукашенка нема базового електорату чи сильної підтримки в жодному регіоні; його не підтримує ані більшість робітників, ані більшість селян, ані більшість пенсіонерів; єдина група, яка його підтримує – це армія, міліція і КДБ.

Мова тут не йде про те, хороший господар Лукашенко чи поганий. Білорусь має рухатися на Схід чи на Захід, вступати до Росії, НАТО чи ще кудись. Продавати заводи олігархам чи залишати у держвласності. Мова йде про інше – Лукашенко сьогодні це людина, яка силою і зброєю утримує владу, хоча програла вибори з тріском.

9 серпня десятки тисяч білорусів вийшли на протести. Лукашекно зустрів їх ґумовими кийками. Били всіх без розбору, в тому числі підлітків і жінок. Випадкових перехожих і людей з ЧБЧ-символікою. Збивали, принижували, катували, деяких убили. Деяких дівчат роздягали при чоловіках-міліціонерах. В 4-місних камерах тримали по 30-40 людей, на 3 дні давали всім ведро води і буханку хліба. Жінкам не дозволяли користуватися засобами гігієни, чоловіків сильно збивали. Час від часу кати запитували “хто організатор?”, тому що їхні курячі мізки не могли уявити, що народ може просто повставстати проти диктатури.

По суті, один не зовсім нормальний політик з допомогою армії та зброї утримує 10 мільйонів білорусів в заручниках. Країна, яка мала б належати всьмоу народу, де-факто належить одному диктатору, який на очах втрачає рештки розуму. На жаль, його все ще підтримують тисячі чиновників зверху донизу. Лише деякі насмілилися піти з роботи.

Лукашенко бігає по Мінську в бронежилеті, касці і з автоматом, і так само одягнений його 15-річний синок. Він дякує силовикам, що вони з ним, бо вони – єдина причина, чому його ще не усунув власний народ. Тому що Лукашенка охороняють озброєні автоматники. Тому що ОМОН бігає по Мінську і ловить всіх підряд без розбору.

Лукашенко вивів на вулиці гусеничні танки та БТРи – хоча війною і не пахне, а протестувальники майже завжди поводять себе вкрай мирно. Він городить якісь небелиці про загрозу з Заходу, але коли телефонують Меркель і Макрон, просто не бере трубку. Він, як песик, побіг до Путіна, якого ще напередодні виборів підкритиковував.

Ще раз наголошую – Вам може не подобатися США, НАТО, Польща чи Литва. Мова взагалі не про них. Мова про одного білоруса, який змушує мільйони інших жити у рабстві. Він збирає з них податки і витрачає на армію і міліцію – хоча і одна і друга не виконує свою роботу. Він обманює і маніпулює, звинувачує всіх і кожного, хоча винен саме він. Він 26 років паразитував на радянському минулому, Великій Перемозі над нацизмом, хоча сам не мав стосунку до неї.

Лукашенко – кривавий диктатор. Він знущається з людей і грубо топче їхні права. Він не впускає служителя церкви у країну, громадянином якої цей служитель є. Тобто один білорус так знахабнів, що не впускає іншого до себе додому, в рідну Білорусь. Який Янукович би поганий не був, але у 2013\14 роках він і наполовину такого не витворяв.

Вам може не подобатися багато чого. Але ви маєте визнати – Лукашенко – не президент, а самозакоханий диктатор, узурпатор, який тримається за трон руками і ногами. Він прямо чи опосередковано винен у тисячах злочинів, серед яких вбивства, тортури, побої, приниження.

Християнин не може гратися у нейтральність чи аполітичність, коли навколо беззаконня. Бо мова не про політичні кольори – мова про злочин. Лукашенко це не просто політик, який не подобаєтсья багатьом. Він програв вибори, але робить все, аби залишитися у краслі. Він готовий розстрілювати мирних людей, якщо буде треба. Він звинуватить США і ЄС у тому, що сам зробить. Він плював на Конституцію і Закони.

Тому тут не про геополітику. Тут проста річ – зло є очевидним злом, а христянин має стати на бік добра.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s