Чи захистять два диктатори Святу Русь від навали ЛГБТ?

Дві дівчини на акції протесту поцілувалися під БЧБ-прапором

Ліберальний Захід наступає на святу Русь і тільки ми врятуємо її. Приблизно така риторика у двох дядьків, які при владі відповідно 20 і 26 років. Неважко здогадатися, про кого саме мова – Путін і Лукашенко.

Але ця проблема хвилює багатьох християн. Всі бачать, що з лібералізацією приходить і певне відступлення від Божих стандартів. Серце християнина не знає як йому бути – можливо, Янукович/Путін/Лукашенко і не дуже хороші, але вони стримували “зло з заходу”.

Тут треба сказати кілька речей. Янукович, Путін і Лукашенко такі захисники сімейних цінностей, як я іспанський льотчик. Усі троє не є порядними сім’янинами – усі троє не живуть зі своїми дружинами у шлюбі. Тому їхні поривання захищати Русь від навали гомосексуалістів – чистої води фейк і ширма.

Але припустімо на хвилину, що всі троє мають жінок, живуть з ними добре, кожен має по 5-6 дітей. Що тоді? Припустімо навіть більше – у своїй риториці вони щирі – воно панічно бояться ЛГБТ і дійсно вважають, що це загроза східнослов’янським цивілізаціям. Чи міняє це щось? Трохи, але не дуже багато.

Шлюб і сім’я – це інститут не держави, а духовно-душевний союз. Вважає щось держава союзом чи ні – питання двадцяте. Держава, з точки зору Бога, НЕ стоїть вище сім’ї. Держава не уповноважена регулювати сімейні чи внутрішньосімейні справи. Не держава вирішує, чи є союз двох людей шлюбом, а Бог. А Він свою думку давно і чітко доніс – шлюбом є союз одного чоловіка і однієї жінки і не інакше.

Західна ліберальна демократія робить великий акцент на свободі людини. Свобода ставиться головною цінністю. Саме тому в більшості західних країні аборт це норма, бо “це право жінки розпоряджатся своїм тілом”. Тому, з точки зору західних ліберальних демократів, союз двох (чи більше?) одностатевих осіб “теж шлюб, якщо вони це так бачать”. Люди хочуть собі жити разом ніби сім’я – хто їм заборонить? – каже ліберальне суспільство.

І тут треба зрозуміти, що християни не відповідальні за гріхи інших людей. Якщо Конкрес/Генеральні Штати/Кнесед/Кортеси вирішили, що шлюбом є те, чим воно не є – чи християни мають будь-якою ціною змінити їхню думку? Якщо в Україні кілька відсотків віруючих людей – чи можуть вони змусити вірити інших? Певно, що ні. Україна це світська держава. І у світській державі завжди будуть люди різних вір і невіруючі. Завдання християн – не змусити інших бути християнами, а проповідувати Євангеліє.

Тепер назад до диктаторів. Часто їхня влада тримається на брехні, маніпуляціях, пропаганді і побоях. 10-15 серпня люди вийшли на вулиці Мінська та інших міст і т.зв. міліція їх жорстоко побила. Отже, що краще – щоб мирних людей лупасили дубинками чи (ой-ой-ой!) держава стала більш ліберальною в питаннях шлюбу? Тут нема простої відповіді, але християнам не варто думати, що легалізація одностатевих шлюбів найбільше зло у світі.

Якщо диктатори дійсно винні у смертях своїх опонентів? Якщо Лукашенко віддав наказ фізично знищити топ-чиновників, які йому заважали будувати його імперію зла? Чи Бог за такого диктатора, навіть якщо він суперзахисник сімейних цінностей (що геть не факт)? Бог буде судити його за його гріхи незважаючи на його суперсімейні позиції (якщо вони є).

Гріх має різні види і прояви. Зло для свого захисту здатне вибудовувати стіни брехні. Досвід підказує, що диктаторам нема діла до сім’ї. Натомість, вони готові на все, щоб втриматися при владі. Янукович, який покинув жінку і жив з коханкою, теж був “проти ЛГБТ”. Принаймні така консервативна риторика була у Партії Регіонів. Але на ділі регіонали не гребували красти купу грошей з держбюджету і чинити багато іншого зла.

Гомосексуалісти і лесбіянки були завжди. Вони були у Стародавньому Римі, вони зараз є у всіх країнах світу. Вони були у СРСР, хоча це ретельно приховували. У Росії, Білорусі та Україні вони теж були і є. Чи сприяє їх появі легалізація? Можливо, трохи. Можливо, якщо у нас щороку будуть проходити ЛГБТ-марші, деякі підлітки будуть схильні думати, що одностатеве кохання це окей. Але заборона ЛГБТ маршів не вирішує проблеми. Вона не вирішує проблему гріха – можливо, лише трохи зменшує.

Тому, який висновок?
Християнам не треба жити ілюзією, що їм треба всіма силами боротися з ЛГБТ. Проповідувати Христа – ось головне завдання церкви і віруючих.

Сергій Чепара

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s