Ніщо не правда і все можливо

“Ніщо не правда і все можливо” – це назва німецькомовної книги про сучасну Росію. Але писатиму я не про неї, і не про сучасну Росію.

Ніщо не правда і все можливе – це про сучасний інформпростір. Про фейсбук і західні ЗМІ зокрема. Здається, остаточно канули в небуття ті часи, коли журналісти намагалися вникнути, розібратися, а вже тоді писати. Сучасні журналісти вже не ті.

Трішечки спостерігав за виборами в Рівному. Рівне від мене далеко, тому особливого діла до цього міста не маю. Але у Рівному в другий тур увійшов євангельський християни Олександр Третяк. До виборів він політикою особливо не займався, а очолював християнський навчальний заклад, місіонерив, займався благодійністю і таке інше. Але оскільки у нього з’явився реальний шанс очолити місто – на нього напали ЗМІ.

А ЗМІ у нас працюють так: майже всі вони належать не самим собі, а політикам-бізнесменам, яких і обслуговують. І якщо бос дає команду “фас” – треба кусати, бо бос платить зарплату. А якщо у тебе нема газети чи каналу – у політиці тобі буде складнувато, тобто кусати у відповідь ти не зможеш.

Олександр Третяк йшов від “ЄС”. Але оскільки він був (і є) протестантом, це вирішили використати проти нього. Його навчальний заклад оголосили “несправжнім”, а самого Третяка – не-ректором.

Коли Третяк переміг і став мером, українська служба BBC опублікувала в цілому непогану статтю про нього з дещо маніпулятивними заголовком і підзаголовком “Перший мер-богослов в Рівне. Як він керуватиме містом? До виборів 35-річний Олександр Третяк керував духовною семінарією та боровся з ЛГБТ-прайдами.”

Ну, по-перше, Третяк не богослов, а керівник духовного навчального закладу. Це трохи інше, хоча одну іншому не заважає. По суті він ректор, хоча його вуз не акредитований державою, як і багато інших вузів протестантів.

По-друге, до чого тут ЛГБТ? Недавно переглядав 2 інтерв’ю, одне з Олександром Турчиновим, інше з Дмитром Ярошем. І обох в останню хвилину запитують про ЛГБТ. Це що в нас за практика? Ярош сказав, щоб бачить тенденції до диктатури ЛГБТ в суспільстві. Турчинов, що баптисти України вірні Богу, і жартувати з цим не варто. А для чого взагалі це питати? Щоб винести в заголовок? І таки винесли – принаймні у випадку з Турчиновим. Очевидно, щоб розганяти перегляди, розширювати аудиторію.

Так, третяк вважає рух ЛГБТ нездоровим і гріховним. Але точно так вважає і ПЦУ, УПЦ, УГКЦ, РКЦ, мусульмани та іудеї України, а ще чимало нерелігійних людей. Взагалі-то так ввважає пів країни, якщо не більше. То для чого цей розгін зради?

У самій статті читаємо:
Але вже у перші ж дні на посаді показав неабияку політичну “чуйку” та християнське вміння прощати – уклав союз та віддав крісло секретаря міськради головному політичному опоненту на виборах – бізнесмену-забудовнику Віктору Шакирзяну.

Новообраний міський голова – викладач англійської та німецьких мов за першою освітою, а за другою – магістр богослов’я.

Він десять років працював ректором Рівненської духовної семінарії і Академії християн віри євангельської.

Третяк протестант, що має важливе значення для місцевої політики, де більшість православні й сильні позиції Московського патріархату.

І [Третяк] наполягає, що пан Турчинов точно не впливає на нього “по церковній лінії”.

Хм… А як Турчинов, який не був і не є служителем церкви, може впливати “по церковній лінії”?

Минулоріч міська рада міста ухвалювала рішення про заборону “маршів рівності”, “прайдів”, і “фестивалів квір-культури”. Пан Третяк підтримував такі дії влади, згодом суд скасував це рішення.

Хмммм.. Тобто минулорічна міська рада теж боролася з ЛГБТ? Ай-ай-ай! От негідники! Щоправда, різні міськради у Львові, Франківську і не лише робили аналогічні речі.

Перед другим туром штаб Віктора Шакирзяна розгорнув нову, подекуди агресивну компанію: Олександра Третяка назвали несправжнім ректором духовної семінарії, а православний архієпископ Іларіон у відеозверненні закликав підтримати православного кандидата.

Ну, але Шикарзян не проти ЛГБТ, тому все окей :)

Але облишмо вже статтю, бо в цілому вона таки непогана. Читаймо коментарі. А тут а-а-а-а… як кажуть у народі, *рач. Іншого слова годі добрати.

В Києві одного разу був дуже віруючий мер. Так він спробував поставити на потік забирання житла у пенсіонерів міською владою за тим принципом, як це робила до того “його” “церква”. І мав прізвиська “наркоман”, “космонавт” і т.д. Віруючі – вони такі…

Ну, якщо Черновецький віруючий – то я іспанський літун. В Україні понад 200 000 протестантів, і не впевнений, що Черновецький був одним з них.

Ладно-ладно. Усім цікаво чим це закінчиться))) Поки офіційне звертання між рівнянами “брати” та “сестри” не запровадили, і вже добре. А далі час покаже

Саме так – таємна мрія протестантів запровадити звертання “брати і сестри” в кожному місті. Чого ще бажати?

Релігійні фанатики гірше терористів!

Пишуть аж 2 користувачі. А чому Третяк фанат? З чого це випливає?

Попы во власть уже пошли

Ще один розумник називає Третяка священником, хоча ним він не є.

Потом застукают где-нить на гей вечеринке в Австрии)))

Але є і адекватні коменти. Ось деякі з них:

Майстер-клас SMM. Як виявляється із самої статті, “Олександр Третяк раніше займався волонтерством та місіонерством… організував доставку гуманітарних вантажів на лінію фронту у зону АТО”.

BBC, а де статті про мерів-бандитів? Бо там шкода реальна, а тут вам просто треба відпрацювати ліву ідеологію.

Всіх наснаг чудовій людині.

Дивують люди, які не стикалися з чимось, а вже кажуть «погане»!Ви взагалі знаєте, що віруюча людина працює найвідповідальніше, самовіддано, НІКОЛИ не вкраде і не обманить!!!Невже не саме такими мають бути люди при владі?А стосовно мунтьяна чи інших, як можна по одній людині судити про те, з чим не стикалися?! Це те саме, що через те що в якомусь магазині вас неякісно обслужили, ви скажете: «Більше ні в який магазин ні ногою!» Абсурд, чи не так?!

Нарешті у Рівному відбудуться зміни на краще, мер від ЄС, як патріот, – має шанс зробити щось хороше для рівнян, та й за вірою він протестант. Що ж побачимо, та маю надію що Рівне стане не таким покинутим та замизганим, як було. Адже попередній мер, пробувши 12 років при владі нічого помітного, як на мене, не зробив. А BBC News Ukrainian – от ви розчаровуєте – заголовок статті огидний, та не дуже відповідає її наповненню.

Словом, якось так: люди, які найменше знають і розуміють, найчастіше найбільше базікають. А фейсбук дає такі можливості.

Завершуючи тему, скажу, що християнам України варто молитися з Третяка. Він у політиці, в певному сенсі, представляє всіх віруючих – подібно до Турчинова. Якщо Третяк зробить помилку – це негайно запишуть на рахунок всім християнам, а якщо буде успішний – це трішечки додасть хорошого іміджу церкві і політсилі “ЄС”.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s