Від любові до ненависті одне відео

Роздуми про натовп і свободу

Нещодавно в мережу злили відео, де зубна лікарка Інна Кравчук доволі грубувато поводиться з дітьми, яким лікує зуби. На двох коротких відео видно, що вона застосовує силу, щоб утримати дитину, якій лікує зуби, тормосить її і навіть силою впихує в крісло, при чому дитина вдаряється головою.

Такі дії лікарки, звісно, досить непрофесійні. Якщо жінка вчилина злочин — має відповісти за законом. Проте хвилює інше — неймовірна хвиля ненависті, яку підняли ці відео.

Один з сайтів описав це так.

На першому відео видно, як Інна Кравчук заносить дитину на руках у свій кабінет. Бере до рук шприц і підносить до обличчя дитини та щось каже, очевидно лякає, дівчинка махає головою відповідаючи на залякування «Ні». Судячи з коментарів інших батьків, припускаємо, що вона, як і інших дітей залякує, що зробить укол в голову чи шию.

Далі лікарка садить дитину на руки починає трусити настільки сильно, що здається в дитини зламається шия, а потім починає душити й далі її трусити. Знову тицяє до обличчя дитини шприц.

Ставить дитинку на ніжки та продовжує шарпати. Дівчинка плаче, а її б’ють по руках. Лікарка садить знову на руки та стискає так, що дитина не може ворухнутися, її ноги зажаті поміж ніг лікарки, а руки скручує, як у психлікарні зав’язують хворим гамівною сорочкою. Дитя не може ворухнутися і весь час плаче, а її знову лякають шприцом.

Це відео важко коментувати. Видно, що на дитині всім тілом лежить доросла жінка – асистентка лікарки. Дитина не може ворухнутися, лише трішки рухає ніжкою. Таке відчуття, що лікарка роздирає дитині рота і натискає так, щоб йому було ще болячіше. Потім лікарка б’є дитину головою об канапу, підіймає за голову і знову кидає.

Оскільки подія доволі резонансна, багато людей попросили прокоментувати інцидент лікаря Павла Сільковського, якого знають і поважають у Рівному і за його межами. Павло записав відео, де жодним словом чи реченням не захищав Інну Кравчук. Він лише сказав наступне:

  • Лікар Інна Кравчук не застосовує седацію. Багато батьків свідомо приводили дитину саме до Інни Кравчук, бо вона не застосовує седацію і завжди були задоволені її роботою.
  • Будь-яке відео варто дивитися в контексті, зокрема, бачити що було до і після — так краще зрозуміємо події
  • Батьків не було в кабінеті, виникає питання чому?
  • Відео було зняте рік тому, але викладено зараз адвокатами потерпілої. Чи було зроблено це законно?

Крім того, у пості Сільковський написав таке:

Дуже легко маніпулювати людьми, які керуються емоціями, а не логікою і здоровим глуздом. Будь-яке емоційне відео, у якому відрізаний початок і кінець – це 100% маніпуляція, навіть якщо вона не свідома.

Ще не стихли емоції від смерті жінки, яка вирішила народжувати дома і сталося нещастя. Як уже вся спільнота, включаючи керівників міста, готова розіпнути лікарку, яку зовсім недавно носили на руках. Але для кожної події є мотивація і ланцюжок подій, які призвели до того, що ми побачили чи почули.

Я хотів би так сам і закликаю інших, спочатку подумати, а потім говорити. Ми дуже легко сваримо інших за розбиту склянку, але так само легко знаходимо виправдання, якщо робимо це самі. Нас переповнюють емоції від шматочка відео, але логіка і здоровий глузд, якщо вони є, тихесенько запитують: а чому лише кілька секунд? А що було до того? А після того що?”

Словом, Сільковський поставив кілька хороших питань, хоча і не займав якоїсь чіткої позиції. Він ніби хотів сказати — друзі, не поспішайте швидко судити чи приймати рішення, воно може бути помилковим. Між іншим він сказав, що певне насилля завжди є у медицині і цього неможливо уникнути. Лікар Сільковський зазначив, що він, як батько, допускає в окремих випадках фізичне покарання своїх дітей і наголосив що так робить лише щодо своїх дітей і ніколи щодо чужих.

Що тут почалося!

За добу було написано 500 коментарів, 400 з яких негайно проголосили лікаря Сільковського садистом, катом, негідником, жахливим батьком. Люди навперебій писали, що він нібито виправдовує лікарку Інну Кравчук (де?!), що знущається над своїми дітьми. Дехто впевнено заявив, що краще дітей віддати у дитбудинок , аніж такому горе-батьку.

Читаючи коментарі можна було подумати, що мова йде про справжнього злочинця. Проте, люди, які знають Сільковського особисто, зазначали, що хорошої думки про нього як лікаря, чоловіка і батька. Ті, які не знали, не лінувалися написати найгірші образи. Ті, які знали – писали або підтримку, або “Ви хороша людина, але саме тут помилилися”.

На цьому не зупигилося. Деякі коментатори написали на своїх сторінках дописи. Там вони стверджували, що у Рівне працюють лікарями два садисти. Одна мучить дітей в кабінеті, інший вдома — своїх. Кожен пост отримував негайно лайки і коментарі на кшталт “кати!”, “садисти!”, “гестапівці!” і т.ін. Будь-яка людина, яка намагалася чемно захистити Сільковського негайно була записана у групу злочинців. Майже ніхто не бачив Сільковського, але вже був упевнений, що він дуже погана людина. Сайт “Чарівне.інфо” написав, що Сільковський захищав свою колегу.

Деякі ресурси намагалися розібратися, але переважно все таки приваблювали читачів гучними словами та назвами, як от “Стоматолог Інна Кравчук жорстоко била і калічила дітей”. На ютубі появилися десятки відео, де була тривожна похмура музика (для атмосфери, очевидно), а блогерки розповідали, що лікар Інна Кравчук вела себе так, яка нацисти у концтаборі (серйозно?!). Один сайт написав “Інна Кравчук щосили лупцювала дітей”, інший додав “регулярно”. Ще один сайт написав, що “маму в кабінет не впустили”, хоча насправді двері були відкриті і батьки могли зайти в будь-який момент. До речі, на скандал вже відреагувала генпрокурор Венедіктова.

Фото асистентки Марини Мінакової гуляє в інтернеті з текстом “Вона душить наших дітей”.

Доволі акуратно написав Микола Кулеба:
“Звертаюся до батьків! Інколи важко відрізнити реакцію маленької дитини на медичні маніпуляції і насильство.
Намагайтеся бути поруч з дитиною під час візитів до лікаря.
Кадри, які виклали в мережу щодо поведінки стоматолога в місті Рівне – обурюють.
Насильству над дитиною немає виправдання.
Сподіваюсь на об’єктивне розслідування справи правоохоронними органами.”

Юрист Юлія Щербяк написала у фб таке:

“Після мого коментування цих відео в мережі ФБ, я отримала образи в месенджер, які видалила не читаючи.
Прокоментувала ж я про те, що за шкоду, заподіяну працівником, несе відповідальність РОБОТОДАВЕЦЬ (ст.1166 Цивільного кодексу України). Це стосується того періоду, коли зроблено відео.
Образи від незнайомих людей підтверджують мою ідею, що оприлюднення відео має іншу мету, аніж захистити дітей і застерегти батьків.
Чи настане для лікарки кримінальна відповідальність, можна сказати після ознайомлення з матеріалами провадження та наявними доказами.
Адже кримінальна справа «відкривається» лише за заявою потерпілих, а доведення злочину – це зовсім інше питання, і воно не є таким простим. Потрібно довести «СКЛАД ЗЛОЧИНУ».
Мій прогноз наступний :
– Лікарку не притягнуть до кримінальної відповідальності, їй не світить ніякий суд та вирок.
Це лише інформаційний вибух, наслідком якого максимум, що можливо – припинити ліцензію на 1-2 роки.
Бо щоб була кримінальна відповідальність, мають бути негативні наслідки у вигляді «ШКОДИ».
Тобто, якщо синці на шиї, то свідки або відео, заподіяння цих синців саме цій дитині. В сукупності компрометуючі відео 6-місячної давності, покази осіб, які не були очевидцями, не можуть стати підставою кримінальної відповідальності. Таку справу «розвалить» у суді досвідчений адвокат, а виправдальних вироків нікому не потрібно.
Довести причиновий зв’язок між шкодою ПСИХІЧНОМУ здоров’ю та діями – практично неможливо .
Роками в місцевому суді розглядаються медичні злочини, де настала смерть пацієнтів, і як би нам не було прикро, але результатів немає.
Це не означає, що все пропало і всі продажні.
Це лише означає, що, наймовірніше, лікарка НЕ понесе кримінальної відповідальності.”

Інну Кравчук захищати не дуже є чого. Але ця історія показує як журналісти перебільшують для популярності своїх статей чи відео, а народ готовий негайно винести вирок без суду і слідства. І в мене все таки є запитання — невже за стільки років адміністрація обох стоматологічних клінік не знали? Чи знали і мовчали? Переглянули відео, але не піднімали шум? Тобто стали співчучасником злочину? “Тихенько звільнили за власними бажанням?”. І невже батьки всіх дітей за ці роки мовчали? Чи мовчали діти? І чому погодилися батьки виходити з кабінету?

І на кінець. Лікаря Сільковського звинуватили в тому, що він лупасить своїх дітей. Звинуватили ті, які наживо не бачили ні його самого, ні його дружини чи дітей. Сотні людей написали у фб, що навіть легке тілесне покарання це кримінальний злочин, а тому лікар – не лікар, а злочинець.

Якщо ти не розділяєш наші ліберальні цінності ми йдемо до тебе. Свобода для всіх, але це наша ліберальна свобода. Мама доторкнувся до тіла дитина — кат, злочинець. Зробила аборт — молодець, це ж її тіло.

Важко не помітити певної паралелі – Ісуса Христа розіп’яли ні за що ні про що на вимогу натовпу. Звісно, жінка, яка трясе дітей, не Ісус Христос. Але мова про інше. Натовп під впливом емоцій може тиснути на римського проконсула 2000 років тому, а на слідство і суд – сьогодні. Яке рішення зможе винести суддя, якщо фб аудиторія вже все вирішила?

Недавно ми всі були свідками руху в США, де все почалося з інциденту де полісмен застосував невиправдану грубість до темношкірого чоловіка. Маси негайно проголосили, що полісмен расист, і грубість викликана саме кольором шкіри потерпілого. Тисячі темношкірих кинулися … влаштовувати бардак у країні, палити автомобілі, грабувати магазини, виносити звідти цінні речі, дорогий одяг і взуття, хоча власники магазинів не мали жодного стосунку ані до полісмена, ані до расизму. Можливо, деякі з них і самі були темношкірими. Проте будь-хто, хто наважився засудити грабежі серед білого дня, одназу записувався у расисти. Ти проти грабежів? Значить ти расист і ненавидиш темношкірих!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s