Сексисти атакують?

Гортаючи фб-стрічку, я дізнався, що Стародавній Схід був кричущо сексистський, а Ісус Христос був борцем за права жінок.

Напевно, головними сексистами були Авраам, Ісаак і Яків, тобто патріархи і родоначальники Ізраїля. Ну і взагалі всі чоловіки від Адама до Йосипа, вітчима Ісуса.

А якщо серйозно, то церква (як живі віруючі люди) потрапляє під вплив світу. Ми часто хочемо бути модерними, прогресивними і не помічаємо, як намагання культурно контекстуалізувати христянство плавно переходять у загравання з світською філософією і духом часу. Ми не хочемо бути відсталими, немодними, несучасними, і тому починаємо підтакувати світу.

Християнин має бути сучасним!
Так, він може, скажу я, коли мова йде про техніку, технологію і т.ін. Або не бути – якщо не хоче.
Але сучасність має поступитися перед вічністю, коли мова йде про основи. А до таких належать категорії як от Бог, святість, гріх, прощення, Ізраїль і Церква… А ще – чоловіче і жіноче.

Ідентичності “чоловіче” та “жіноче” такі ж древні, як і батьки і діти, влада і підлеглі, робота та гроші і т.д. Зрештою, як свобода і відповідальність.

Слухаючи сучасних феміністок можна подумати, що в минулому ніхто і ніколи не любив жінок, а ті лише страждали. Нещасні сиділи вдома, в універ їх не пускали, на роботу теж.

Звісно, гріх має різні прояви. Заліз він і у сферу сім’ї. Поза всяким сумнівом, було багато чоловіків, які зловживали слабкістю жінки, поводили себе грубо і без любові.

Тим не менше, були і інші приклади.
З усіх боків були різні приклади.

Ісус дійсно був революціонером. Він кидав виклик певним уставленим нормам. Але 12 чоловіків на роль апостолів він обрав не випадково. Тому що саме чоловіки мали стати лідерами церкви. Тому що саме чоловік мав бути головою сім’ї.

Політичні права жінок це одна тема, а внутрішній уклад сім’ї – геть інша. То тут то там ми читаємо думки, що чоловік і жінка мають ділити всі обов’язки порівну. Тобто строго порівну. Чоловік має відводити дитину в садок рівно половину разів. Виносити рівно половину разів сміття. Ну і заробляти, я так розумію, теж рівно половину грошей.

Тим не менше, читаючи Святе Писання, ми бачимо дуже чіткий розподіл ролей у сім’ї – чоловік духовний лідер, дружина його помічниця. Хто там кого заводить в садок чи виносити сміття питання технічне і двадцяте. Але зробити певну тотальну зрівняйлівку в усьому не навчав ні наш Господь, ані Його апостоли.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s