Інтимне життя у шлюбі (конспект семінару)

У християнстві, зокрема євангельському християнстві України, не прийняго говорити про інтимне життя. Не лише про інтимне життя як таке, а конкретно про інтимне життя у шлюбі – між чоловіком і дружиною. Ми знаємо, що світ дуже багато перекручує цю тему, робить її об’єктом насмішок чи глузувань. З іншого боку, багато невіруючих людей думають, що християнство, як і деякі інші релігії, сприймає інтимне життя лише для зачаття дітей. Ці та інші причини спонукають побожних християн, які мають здорове, біблійне вчення про інтимне життя у шлюбі, ділитися своїми думками, що основані на Святому Писанні та багаторічному шлюбному житті.

Бог створив інтимне життя. І все, що створив Бог – це прекрасно.

 1. Чоловік більше прагне фізичної близькості (але не тільки), жінка — емоційної (але не тільки). Це означає, що кожен з 2-ох має “ключі від успіху”: якщо чоловік старається задовольнити емоційні інтимні потреби жінки, тоді жінка захоче задовольнити фізичні інтимні потреби чоловіка. І навпаки: якщо першою кроки зробить жінка, чоловік відгукнеться. Кожен з подружжя не повинен чекати, коли перші кроки зробить його|її партнер, а робити ці кроки сам/сама.
 2. Чоловік любить очима, він хоче бачити. В голові чоловіка є багато “зображень” (чи “малюнків”) (часто інших жінок), чоловік має дбати, щоб там було якнайменше інших жінок, але дружина має дбати, щоб там було якнайбільше її “зображень”.
 3. Чоловіки часто звертають увагу на інших жінок. Його відповідальність — уникати думок про інших жінок, забирати свої очі звідти, де їм бути не слід. Чоловік має думати лише про одну жінку на світі — свою дружину. Але відповідальність жінки є в тому, щоб чоловік був задоволений інтимним життям, тоді спокуси чоловіка будуть дещо слабші.

ПРОДОВЖЕННЯ

 1. Жінки мають тенденцію ставитися до близькості як до невеличкого зла, яке “не варто уникати, а треба просто перетерпіти”. Це може проявлятися в тому, що жінка хоче, щоб близькість відбулася швидше, не хоче знімати весь одяг і т.д. Чоловік це сприймає по-іншому, якщо його дружина його у повному значенні, він хоче мати “всю програму”. Його ображає, коли жінка хоче заховати частину свого тіла під час близькості. Але чоловіки часто роблять таку річ: вони “ховають скелети у шафі” – дивляться відео чи фото, які їм не варто дивитися, але приховують це від дружин. Якщо чоловік зіткнувся зі спокусою і не зміг (чи не схотів) їй протистояти — він має чесно про це сказати дружині. Чоловік, який зізнається дружині в гріху такого роду, матиме більше сили боротися з цим гріхом (див. Пр. 28:13).
 2. Подружжя має мати свій “сад” – місце, де вони можуть побути наодинці, мати фізичну та емоційну близькість, де їх не потурбують діти, батьки когось з подружжя чи взагалі будь-хто.
 3. Неправильною є думка, що Бог дуже консервативний щодо інтимного життя або що Він взагалі закриває Свої святі очі на “справи в ліжку”. Бог отримує велику славу, коли чоловік і дружина у шлюбі мають хорошу емоційну і фізичну близькість. Дехто думає, що є лише одна правильна поза чи можна лише це і це, а все інше – гріх. Звісно, окремі речі є заборонені, як от анальний секс, або те, що принижує одного з подружжя, приносить біль і т.ін. Але все ж таки, Бог дає дуже багато свободи, щоб чоловік і дружина могли задовольняти одне одного, зокрема, не лише статевими органами, а й руками чи губами.
 4. Важливо спілкуватися безпосередньо під час близькості. Чоловіку і дружині може бути важливо чути слова підбадьорення під час інтиму, вміти ласкаво називати статеві органи, як ми це бачимо в біблійній книзі “Пісня пісень”. Але також важливо вміти говорити наодинці на цю тему час від часу, тобто виділяти окремий час на таку розмову, щоб дізнатися думку чоловіка/дружини про інтимне життя. (Коханий, чого б ти хотів у нашому інтимному життя? Кохана, як я можу задовольнити тебе в інтимному житті?).
 5. Інтимне життя не додаток, а дуже важлива (навіть невід’ємна) частина шлюбу. Це свого роду колеса у автомобіля. Колеса це не автомобіль, але це дуже важливо. Автомобіль може їхати без кондиціонеру чи підігріву сидіння, але ніяк не поїде без коліс. Шлюб може існувати без деяких речей, але якісне і регулярне інтимне життя – одна з базових речей. Інтим — це клей, придуманий Богом, це один з засобів які утримують чоловіка і дружину разом. Інколи між партнерами у шлюбі виникає напруга і подратування саме тому, що деякий час, як от тиждень чи два, не було близькості.
 6. Багато хто каже, що інтимне життя хороше лише перші кілька років, а потім з кожним роком все гірше і гірше. Але насправді це дуже залежить від нас — якщо ми стараємося його робити кращим, хочемо вчитися, воно може ставати кращим і кращим. Звісно, коли є діти чи багато роботи це може бути дещо складно.
 7. Чоловіки мають велику боротьбу. Понад 99% чоловіків час від часу думають про іншу жінку. Чоловік не може опрадовувати себе так: “просто я слабкий чоловік, це частина моєї природи, тому все гаразд, буду грішити далі”. Чоловік має боротися з інтересом до інших жінок. З іншого боку, жінка, яка робить залежне від себе в інтимному житті, допомагає чоловіку зосередитися саме на ній, а не на інших жінках. З іншого боку, сильний інтерес чоловіка до жіного тіла це не якесь зло, а Божий задум, але до цього треба ставитися правильно, тобто бажання чоловіка до своєї дружини є здоровим і може суттєво зміцнити їхній шлюб.
 8. Чоловік не повинен просто вимагати близькості. Чоловік має “залицятися” до жінки вже вранці, тобто бути ніжним з нею, допомагати вдома, з дітьми і т.д. протягом дня. Жінка більш відкрита до інтимного життя ввечері, якщо чоловік “залицявся” вранці і вдень.
 9. Романтичні побачення з ночівлею окремо від дітей (може бути готель чи окрема квартира подобової оренди). Їжу не треба готувати, краще її замовити. Це може бути чудовий час, щоб провести разом в спілкуванні, мати емоційну та фізичну близькість.
 10. Часто кажуть, що чоловікам важливо, який вигляд має жінка, як вдягається, яка спідниця, блузка, спідня білизна і т.ін. Але це лише частина правди. Для жінки може бути важливо, чи займається чоловік спортом, їй може подобатися або не подобатися його вуса чи борода, одяг, парфуми і т.ін. Чоловік і дружина мають прислухатися один до одного в таких питаннях.
 11. Жінки часто можуть ставитися до інтимного життя як до обов’язку або “нічної роботи”. Варто змінити своє ставлення і почати думати про інтим як відпочинок і розслаблення. Жінка також потребує інтиму на фізіологічному рівні. Під час близькості у неї виділяються гормони, які роблять її щасливою.
 12. Чоловік і жінка не можуть відмовляти один одному в близькості. Але якщо хтось відмовляє, треба з’ясувати чому. Наприклад, жінка часто відмовляє чоловіку, тоді треба з’ясувати чи було якесь минуле, яке вплинуло на її ставлення до інтимного життя, як от насильство в її сім’ї, небіблійне розуміння інтиму і т.ін. Якщо жінка не мала такого минулого, але регулярно відмовляє, тоді проблема на іншому рівні.

  Див. 1 Кор. 7:1-11, Йова 31:1, Пісня пісень

Пий воду з криниці своєї, і текуче з свого колодязя:
чи ж мають на вулицю вилиті бути джерела твої, а на площі потоки твоєї води?
Нехай вони будуть для тебе, для тебе самого, а не для чужих із тобою!
Хай твоє джерело буде благословенне, і радій через жінку твоїх юних літ,
вона ланя любовна та серна прекрасна, її перса напоять тебе кожночасно, впивайся ж назавжди коханням її!
І нащо, мій сину, ти маєш впиватись блудницею, і нащо ти будеш пригортати груди чужинки?
(Приповідки 4:15-20)

(конспект на основі семінару 15.05.2021, який проводили Джошуа та Келсі Стілли для спільноти християн “Божий Задум” у Львові)

One thought on “Інтимне життя у шлюбі (конспект семінару)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s