Як знайти істину? На прикладі гибелі туристів 2 лютого 1959 року

Новый поворот в расследовании гибели группы Дятлова: откровения родных -  РИА Новости, 02.02.2021

Дуже дивна, справді таємнича історія з далеких 50-их.

9 туристів зібралися пройти маршрутом в Уральських горах, живим не повернувся жоден. Всі загинули за нез’ясованих обставин.

В інтернеті є дуже багато відео та статтей, а дехто не полінувався навіть написати книгу про це. Тому деталі тут не писатиму, хоча вони вельми цікаві.

Тіла були знайдені в дивних місцях, в дивному стані, деколи без одягу та/або взуття. Намет був розрізаний зсередини. Ймовірно, люди в поспіху покидали його. Так в поспіху, що взуття залишили. Тіла були не всі разом, а групами. Біля одного дерева були сліди вогню, але не біля намету.

Офіційна версія – снігова лавина.

Але у справі так багато дивного і незрозумілого, що існує аж 75 версій, що трапилося насправді.

Так от до чого це все я.

Кожен, базуючись на тих самих фактах, робить свої висновки.

НЛО, КДБ, військові, бандити, місцеві, ультразвук, переохолодження, снігова лавина – основні версії. Кожен схиляється до однієї з них в силу тих чи інших причин.

Щось подібне є в інших сферах – політика, наука, мораль і т.д. Люди часто обирають ті чи інші парадигми під проводом власних схильностей до того чи іншого.

Наприклад, еволюція. Факти сам по собі не говорять, що все живе навколо виникло з одноклітинних організмів. Не кажучи вже про те, звідки взявся білок, ДНК, одноклітинні організми. Але при бажанні можна скласти пазлики так щоб ніби вийшла еволюція. І вставляти слово еволюція у всі тексти – еволюція політика, еволюція мавп, еволюція зір, еволюція одягу, еволюція вірусів, еволюція всього.

Теїст буде бачити дію Бога всюди де можна і не можна.

Прихильник абортів буде казати на плід в тілі жінки: “багатоклітинний згусток, частина тіла матері”. “Пролайфер” захищатиме життя: “окремий живий організм, який має законне право народитися і жити”.

Адепт Путіна знайде 100 причин, чому варто було анексувати Крим. Щирий українець завжди вважатиме це міжнародним злочином.

Кальвініст знайде підтвердження своїй сотеріології в Біблії. Свідок Єгови не бачить, що Ісус це Бог.

Список можна продовжити без кінця.

Звідси геть не випливає, що істини не існує. Звідси випливає, що людям властиво називати істиною те, що їм подобається. Або заперечувати істину як таку – бо так подобається.

Хтось (або щось) таки є причиною загибелі 9 людей в північно-уральських горах. Їх убила або природа, або зловмисники (чи то КДБ, чи в’язні, що втекли з в’язниці – питання інше).

Християнство говорить, що людина суттєво обмежена в пізнанні істини. Сама по собі людина, хоча і має розум, не завжди може знайти правду. Саме тому Бог відкривається людству, а не не змушує творіння навпомацки шукати Творця.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s