Бог не любить тебе таким, як ти є!

Ти чув цю популярну фразу “Бог любить та приймає тебе таким як ти є”? А що, якщо я скажу тобі, що це не завсім так? Насправді в багатьох випадках це може бути найгіршим, що ти можеш сказати іншій людині і тому слід бути дуже обережним з цими словами. Багато хто використовує цю фразу щоб оправдовувати свою лінь, не дисциплінованість, не бажання змінюватися, духовно зростати та боротися зі спокусами, а жити життям наповненим компромісів (якщо не гріха), адже “Бог приймає мене таким, як я є”.

Якщо ж справді Бог просто любить і приймає тебе таким, як ти є, то навіщо тобі взагалі потрібен Спаситель і чому Він закликає тебе зрікатися самого себе (мт 16:24-25) та змінюватися в образ Ісуса?

Істина 1. БОГ ЛЮБИТЬ ТЕБЕ ТАКИМ ЯК ТИ Є В ІСУСІ ХРИСТІ.

Звісно Бог є любов і любить Своє творіння, проте також Він є Святий і тому не може просто прийняти тебе таким як ти є, бо ти нечестивий грішник по природі від народження. Від твоєї гріховності тхне гірше як від самого смердючого безхатченка, який не вмивався багато років. Твоє брудне лахміття самоправедності забруднює Його святий тронний зал і неприємне для Його чистих очей. Ти страшний злочинець та бунтівник вселенського масштабу, який заслуговує лише смертної кари і вічного покарання, бо повстав проти вічного Бога через свій непослух. Це погана новина, але є й хороша.

Син Божий прийшов в цей світ щоб стати твоїм Спасителем віддавши Себе в жертву за гріхи щоб в Ньому ти міг заховатися від гніву Божого. Ісус прощає, очищає та вдягає в Свою праведність кожного віруючого в Нього. Змінюється твій статус, ти тепер дитина Божа і нове творіння В ІСУСІ ХРИСТІ через віру і тому Бог тепер дивиться на тебе зовсім по-іншому. Оскільки ти в Ісусі Христі, то вся Його досконалість (праведність) зараховуться тобі, ніби ти прожив досконале життя (позиційне освячення), хоча на практиці життя ти ще далеко не такий. Ось чому Бог любить тебе таким як ти є В ІСУСІ ХРИСТІ, бо якщо ти не в Христі, то Бог гнівається на тебе і тебе чекає вічний осуд.

Істина 2. БОГ ЛЮБИТЬ ТЕБЕ НАСТІЛЬКИ, ЩО НЕ БУДЕ МИРИТИСЯ З ТИМ, ЯКИМ ТИ Є.

Справа у тому, що через гріх ти не є цілісним, ти не такий, яким Бог тебе задумав і тому приймаючи тебе в Свою сім’ю Він починає процес трансформації, закликає до освячення – “Будьте святі, бо Я святий”. Іншими словами, Бог справді любить спасенного грішника, але Він не хоче щоб ти лишився в тому стані, в якому ти є, а став більше схожим на Ісуса (Рим 8:29). Лише коли ти святий, тоді ти по-справжньому щасливий, бо вільний від гріха. Прагнучи твоєї святості, Бог прагне твого щастя і щастя людей навколо тебе. Справа у тому, що твоя практична святість позитивно впливає на інших людей, яким стає легше жити з тобою, коли ти стаєш більш люблячим, терплячим, добрим, радісним, ініціативним, працьовитим, щедрим тощо і вони також можуть захотіти стати такими як ти (точніше як Христос).

Це подібно тому якби злодюгу з вулиці, який їв зі смітників всиновили в заможну і поважну сім’ю, дали дім, спадщину, Батька і сім’ю, але йому ще слід навчитися жити та поводитися по-новому згідно того прізвища, яке тепер він носить (християнин). Більше того, Бог тобі дає нове серце і Духа Святого щоб ти хотів і мав силу змінюватися (прогресивне освячення).

Тому якщо ти маєш стосунки з Богом і ростеш в пізнанні Його, то ти просто не можеш лишатися таким як ти є, але змінюєшся “від слави на славу як від Духа Божого” (2 Кор 3:18). Ти не можеш купатися в Живій воді і лишатися брудним. Ти не можеш їсти Хліб Життя і лишатися духовно голодним і пустим. Ти не можеш ходити в Світлі і любити темряву. Ти не можеш спілкуватися з Життям і любити смерть. Ти не можеш знати Істину і постійно жити в брехні. Тому якщо протягом років життя з Богом в твоєму характері не помітно перемін, ти не стаєш любити Бога і людей більше, тоді виникає запитання – а з яким Богом ти взагалі спілкуєшся? Чи не вигадав ти собі комфортного ідола, який любить і приймає тебе таким, як ти є і не вимагає ніяких перемін чи самозречення? Чи є ти взагалі насправді тим, за кого себе видаєш – віруючою в Христа людиною?

Істина 3. БОГ ЗМІНЮЄ ТЕБЕ ЩОБ ЗРОБИТИ ХОРОШИМ ІНСТРУМЕНТОМ БЛАГОДАТІ В ЙОГО РУКАХ ДЛЯ СПРИЯННЯ СПАСІННЯ ТА ОСВЯЧЕННЯ ІНШИХ ЛЮДЕЙ

Я писав про це попередній пост (“найгірше побажання на день народження”), тому не буду повторюватися.
Скажу лише, що Бог кличе нас не миритися з гріхом та незрілістю інших, не намагатися догодити всім щоб зберегти стосунки будь-якою ціною, а сприяти перемінам в житті інших людей (спасіння невіруючих чи освячення віруючих) за умови що ми добиваємося Божих цілей Божими методами згідно Божого часу, при тому пильнуючи за тим, щоб ми й самі змінювалися (боролися з гріхом в своєму серці, в першу чергу).
Водночас слід пам’ятати, що й інші люди є інструментами благодаті в Божих руках, через яких люблячий Бог діє в твоєму житті щоб розширити твоє серце, змінити тебе і щоб ти не залишався таким, як ти є, а ставав більше схожим на Нього. Тому не бунтуй проти цього, а завжди намагайся дивитися на своє життя і участь інших людей в ньому з небесної перспективи.

Отож, пам’ятай:

  1. Бог любить тебе в Ісусі Христі!
  2. Бог любить тебе настільки, що хоче зробити тебе більше схожим на Ісуса Христа!
  3. Бог любить тебе і хоче щоб ти допомагав іншим ставати більше схожими на Ісуса Христа!

Андрій Савич
(з особистої сторінки на фб)

З іншого боку важливо додати і наголосити, що ніхто і ніколи не досягне такої святості, якою заслужить безумовну Божу любов. Бог любить всіх своїх дітей і приймає безумовно, але Йому не подобається, коли Його діти толерують гріх. Незалежно від того, росте християнин чи ні, освячується чи ні – його прийняття Богом основане на жертві Христа, а не на його ділах, релігійності, служінні, стараннях чи пориваннях. Тому фраза “Бог любить тебе незалежно ні від чого” водночас правильна і неправильна – залежно з якого боку її тлумачити.

Сергій Чепара

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s