Чому ціна довідки про щеплення непомірно висока? – Микола Романюк

Впродовж останнього тижня вже декілька разів чув, що євангельські віруючі заперечуючи щеплення від covid-19, купують фальшиві довідки про щеплення, щоб користуватися усіма благами, які держава обмежила не щепленим.

Коли приходить критичний момент, де потрібно виявити ціннісну позицію євангельсько-орієнтованої прикладної етики, баптисти ведуть себе як звичайна українська більшість народу. Як пастор, вважаю гріхом, а не «мудрістю» купівлю довідок про вакцинування. Чому?

Не лише тому, що це обман. А це очевидний обман, фактичний обман, не дивлячись яким логічно-теологічним способом ти його собі вибачив. Цей обман ти повторюєш кожного разу, коли простягаєш фальшивий код чи посвідчення, коли вголос проговорюєш «так, щеплений».

Не лише тому, що це корупція. Ти платиш кошти, купуючи у лікаря/посередника/підприємця від медицини завідомо облудний папірець, збагачуючи/спонсоруючи не чистого на руку і совість хабарника.
Не лише тому, що фальшивим документом ти твориш ілюзію позірної лояльності й лицемірної законослухняності, що вибравши шлях непокори, ти «вдаєш» покору.

А особливо тому, що цей свідомий і осмислений вчинок ти аргументуєш протидією вимогам держави, які на твою думку незаконні, які обмежують твої свободи і права. Вважаєш, що держава діє незаконно – борись за законність, об‘єднуйся з іншими, установлюй правду. Вважаєш, що держава ворожа у цьому випадку? То мужньо терпи обмеження, як щирий борець за правди.

Отже ти грішиш за власним вибором, добровільно і в цьому винуватиш державу — нічого не нагадує? Хіба Адам і Єва не такою ж логікою винуватили Творця, звинувачуючи іншого у власному переступі?
Цікаво, а ти також купиш довідку про начертання антихриста, не приймаючи самого начертання (якщо така махінація проканає)? Думаю при такій логіці, яка включена зараз — то дуже навіть реально. Ну хочеться ж користуватися всіма благами і не платити при цьому означену ціну.

Очевидно, що купівля довідок — це багаторазовий гріх, осмислений і свідомий. Гріх, за який також потрібно платити у той чи інший спосіб, раніше чи пізніше. Звичайно, всю цю тему з купленим паспортом щеплення не варто відділяти від усіх інших протизаконно куплених документів і рішень — якщо ти побожна людина, то «Праведник слова брехливі ненавидить, а злий поводиться безсоромно й ганебно» Приповістки Соломона 13:5.

З фб-сторінки автора

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s