Чи любить Бог Путіна?

Бог любить Путіна, як і кожного грішника. Тому що Він Бог і Чоловіколюбець. І це надзвичайно добре, що Бог є добрий! Погано в цій історії те, що Путін також любить Путіна. І не любить Бога. Тому що він – безбожник і самолюб. Ось це дуже погано. Ось це справжня біда. Ось це є зло. Ось це є найбільша трагедія. Як і самого Путіна, так і кожного грішника, який закриває своє серце для любові Божої.


Той, хто є справді добрий – той є добрий до всіх. В іншому разі він вже не добрий, а просто добренький. Любити хороших, це ще не означає бути добрим. Хороших люблять добренькі. Бути ж справді добрим – це любити також і злих. Бути добрим – це бути добрим в принципі. До всіх. Бог тому й добрий, що Він є добрий до всіх.


Бог є любов. І тому Він не може не любити. Бог є любов. І тому також Він не може не судити. Бо саме любов є найвищим суддею! Бог любить грішників і судить гріх! Він любить ворогів і вбиває ворожнечу. Так працює хрест. Спасіння – для всіх! Руки Христа розпростерті для всіх. Божа доброта кожного кличе до покаяння. Саме доброта, а не що-небудь інше. Бог не бажає смерті ані одного грішника, однак кожен, хто не бажає залишати свою ворожнечу, неминуче загине разом з нею. Тому що любов ніколи не залишається бездіяльною перед неправдою. Любов судить гріх, нищить зло і вбиває ворожнечу. Якщо людина не хоче залишати свою злобу, вона загине разом з нею. Тому що Бог є любов, яка спалює всяке зло.


“Або погорджуєш багатством Його доброти, поблажливости і довготерпеливости, не знаючи, що Божа доброта тебе веде до покаяння? Та ти жорстокістю твоєю і нерозкаяністю серця збираєш гнів на себе в день гніву, коли об’явиться правдивий суд Бога”. (Рим.2:4-5)


“Говоріть так і робіть так, як люди, що мають бути суджені законом свободи. Бо суд немилосердний для того, хто не чинить милосердя. Милосердя ж понад суд”. (Як.2:12-13)

Себастьян Тегза
(з дозволу автора)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s