Дружити з Росією

Україна і Росія. Дружба чи ненависть?

Україна і Росія. Дружба чи ненависть?

Чув, що Путін вже хоче дружити з Україною і українцями.

То ми “малороси”, то української мови не існує, то у Другій Світовій війні ми не брали участь, або не з того боку брали… Тепер дружити.

Але Путін Путіним. Я не розумію українців (і росіян) які почали поширювати щось на кшталт “Ми, українці і росіяни – завжди будемо братами”. По-перше, нашими братами-слов’янами є і поляки, і чехи, і словаки. А по-друге, брати-росіяни, віддайте вкрадений Крим і заберіть танки, БТРи, міномети, ракетниці і тисячі найманців та агентів ФСБ з Донбасу і тоді ми, можливо, будемо братами. А ще перестаньте цинічно поливати брудом Україну по всіх всеросійських каналах.

Звичайно, всі християни – в Росії чи США мені брати і сестри. Але це не значить, що відвертий агресор Росія мені друг. Росія вибрала шлях відвертої неправди, маніпуляцій, перекручувань. Росії треба колективне покаяння. Я хочу дружити з Росією, якщо вона поважає право України на самостійність, якщо сприймає Україну як рівноправну державу у світі. Якщо визнає, що Украаїна – країна з прадавньою державницькою історією, мовою, культурою та, зокрема, величезним внеском у боротьбу з нацизмом – у складі армій СРСР, США, Канади, Франції, Польщі.

Я визнаю право росіян на самовизначення та вважаю російську культуру і мову повноцінним. Ба, я навіть не проти, щоб мої діти знали російську мову чи читали Пушкіна, Тургенєва, Чехова в оригіналі. Я навіть не проти, щоб росіяни приїжджали до Києва чи Львова – для бізнесу або як туристи, але не озброєні до зубів “зелені чоловічки”, які “купили у сільському магазині” ракетні установки.

Отож, не треба ненавидіти все російське, але і не треба вдавати що нема проблеми. Росія зараз агресор, яка прямо та опосередковано підриває Україну – зовні та зсередини. Росія веде нещадну війну в телепросторі, щодня перекручуючи події в Україні. Відверто оббріхує та маніпулює фактами.

Країна, яка називає себе правславною, має діяти по-православному. Натомість, росіяни масово забули про “не свідчи неправдиви на ближнього свого”, “не кради”, “не вбивай”… Бог благословляє чесних і щирих людей, а не релігійних лицемірів.

З соцмереж
А зачем призывать россиян-то?!! Это они допустили заграничный режим к власти, громя Киев и убивая людей за “европейское будущее”? Или стали бомбить города тех, кто не принял власть бандитов?
Зачем такие “душещипательные” призывы делают к двум сторонам? С какой стати такие “миротворцы” приравнивают жертву к инициатору зла? Остановите того, кто спровоцировал зло, – и всё прекратится.

А відколи Порошенко, Яценюк і Гройсман стали бандитами? По-моєму, Порошенка вибрав український народ після того як Янукович втік і сховався в Росії. Порошенко працював у уряді Азарова. Він і тоді був бандит? Яценюк – вже давно при владі, людина зовсім не нова, швидше за все працює на когось з олігархів. Гройсман – колишній мер Вінниці. Він теж бандит? Друже, викинь телевізор, і душа чистіша стане.

А хто з автоматами в руках захопили будівлі в Донецьку і Луганську? Хто вбив 5 тисяч українських військових? Порошенко? Чи сепаратисти, які самі не знають, чого вони хочуть. То їм другу державну мову треба, то незалежність, то широку автономію подавай. Чи визнала хоч одна країна у світі ДНР/ЛНР? Певно що ні, бо ці квазідержави впадуть, як тільки Росія забере звідти свої танки. Як ДНР/ЛНР хочуть існувати у світі, де ніхто їх не визнає? З ким торгувати? Паспорти – фейк, дипломи – фейк, вся держава – фейк. Демократії нема. Нічого нема. Але є російські танки.

Леонід Кучма тісно пов’язаний з українськими олігархами. Він точно не проєвропейський політик. Але на форумі YES 2015 він сказав: На сході України 9000 російських солдат і найновіша російська зброя. То і Кучма фашист? Продався Америці?

Отож, називаймо речі своїми іменами. В Україні відбувлася зміна/перерозподіл влади між одними олігархами та іншими, але суспільний запит до реформ такий великий, що не робити їх взагалі не можна. Тому якісь реформи все ж таки є. І взагалі – хто в Україні при владі – “американець” Порошенко чи “американець” Яценюк – в принципі, справа самих українців, тобто наша, а не росіян. А якщо ми хочемо, щоб Україна стала 51им штатом США? Вам яка різниця? А якщо ми хочемо стати провінцією Польщі чи Австрії? Звісно, нас ніхто там не чекає, і ми туди не хочемо, я лише про те, що сусідам не варто пхати свого носа куди не слід.

З “новою” (але насправді трохи старою) українською владою США, Канада, ЄС, Великобританія, Австралія та Японія швидко налагодили діалог та навіть всіляко їй допомагають – морально та матеріально. Більшість демократичних країн надає нам чи то техніку, чи то одяг чи авто для нової поліції. Що надає Росія? Кулі, щоб убивати українців? Танки і ракети? США, ЄС та Японія ввели проти Росії санкції, натомість я не бачу жодної підтримки для Росії у цьому конфлікті від Бразилії, Китаю чи Індії. Чому “партнери” Росії – Бразилія, Індія та Китай не визнають офіційно ДНР/ЛНР? Чому не виступлять з заявою, що нарешті Росія повернула собі свій Крим, який Україна підступно вкрала у 1954 році? Чи підтримка вигадана для російського телеглядача?

Росія оголошує ворогами народу всіх, кого вчора ще людила, а сьогодні вони підтримують Україну – Ада Роговцева, Андрій Макаревич та низка інших. Всі вони отак одразу стали зрадниками? За один день?

ДНР/ЛНР хоче змін в Конституцію? То обирайте своїх депутатів у парламент і пробуйте переписати Конституцію. Тільки не впевнений я що нова Конституція зробить донечан чи луганчан щасливими. Не хочете у Європу? а якщо більшість українців таки хоче? То захопити пів області і влаштувати масовий терор?

Словом, Росіє, тобі потрібне глибоке покаяння.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s