Як стати професійним екскурсоводом за 60 днів

902279692_newНе ніяк. Це можливо :)

Якщо Ви хочете стати професійним екскурсоводом максимально швидко, то Вам треба поетапно виконати прості пункти.

По-перше, вивчіть інформацію про Львів – минуле і сьогоднішнє міста. Тут важливо не якнайбільше інформації, а грамотне поєднання історії і цікавинок. Стануть у нагоді документальні фільми “Львів. Хроніки древнього міста”, “Країна. Історія українських земель” та “Вуличка”. Книг про Львів є кілька сотень, та на мій погляд, найкраще підійдуть такі:

Олександр Шишка. Наше місто – Львів. Книга 1,2. Львів. Центр Європи. 2011. с. 174.
Ірина Котлобулатова. Дати і події в історії Львова. Львів. Аверс. 2009. с. 208.
Андрій Дорош. Львів. Проходи не без задоволення і з мораллю. Львів. Аверс. 2008. с. 208.

Я не раджу Вам купувати більше, ніж 3-4 книги, хоча є ще інші хороші. Але тут питання не у кількості інформації, а у вмінні її опрацювати (і потім подати).

Обов’язково розробіть не менше 3-ох маршрутів. Наприклад, Львів український, Львів середньовічний, Львів австрійський тощо. Бажано мати в запасі щось екзотичне або для певних категорій – діти, іноземці. Добре самому двічі-тричі побувати на екскурсії у “майстра справи”.

До речі, про іноземців. Дуже бажано навчитися розповідати про Leopolis, Lemberg, Lviv іноземними мовами – насамперед англійською, німецькою, польською. Екскурсовод, що володіє хоча б однією іноземною мовою може потроїти свій прибуток. Інформацію про Львів іноземними мовами можна отримати навіть у інформаційному центрі Львівської міської ради.

Далі – перша пробна екскурсія. Її бажано зробити для всіх бажаючих друзів і знайомих безкоштовно. До того, можна подбати про листівки та/або візитки. Дуже бажано завести групи/сторінки у соцмережах, а при можливості і блог чи сайт. Звісно, все залежить від того, наскільки серйозно ви готові занурюватися у цю справу.

35991440_new

Новоспечений екскурсовод має пам’ятати, що головне не знати про Львів, а вміти це подати. Розповідати треба враховуючи аудиторію. Деяким людям цікава історія, іншим – зовсім ні. Треба відчути людей і швидко під них підлаштуватися. Дітей середнього шкільного віку зазвичай цікавить не історія, а солодощі, легенди, враження і т.ін. Майте в запасі 2-3 цікаві історії (достовірність не обов’язкова).

Екскурсовод має орієнтуватися не лише у храмах, пам’ятниках та університетах, а й у солодащах, каві, шоколаді та пряниках. Ви маєте вміти переконати людей, що у Львові з давніх давен видобувають каву, а на деревах ростуть пряники :) Ну, і літає львівський дракон. Будьте готові творчо відповідати на запитання “Ну а як Вам міський голова Садовий?”

Що показувати? Знову ж, залежно кому, і яка пора доби, сезон. Гостям, які у Львові не вперше, треба показувати (і розказувати) якнайбільше цікавинок. Маршрут має складатися з 8-15 зупинок. Бажано, щоб вони були короткі – 2-3 хвилини максимум, під час яких Ви кажете не більше 15 речень. Дуже раджу вивчити не лише центр, а й вулиці Коперника, Лисенка, Собор святого Юра, Личаківське кладовище, підземелля Львова.

Ціни. Круті фірми з іміджем, сайтами, працівниками та буклетами ставлять від 400 до 700 грн за двогодинні екскурсії. Можливо, Вам варто вийти на ринок з нижчими цінами.

1067230084_new

Як розкрутитися. Це насправді дещо складнувато. Річ у тім, що окрім Вас на ринку працює кілька тисяч екскурсоводів, які “виловлюють” своїх клієнтів майже за руки. Коли Ви почнете свою маленьку справу, перші місяці чи навіть рік Вам трохи “постачатимуть” клієнтів друзі та знайомі. Але потім “хвиля спаде”. Тому будьте готові до завоювання ринку. Щоб заробляти 5000 грн/міс, треба провести 20 екскурсій по 250 грн, а це вимагає зусиль – знайти клієнтів, маю на увазі. Можна рекламуватися у фейсбук (напряму) або через спільноти з багатьма підписниками. Можна свої листівки залишати в громадських закладах. Можна співпрацювати з фірмами – але тоді будьте готові віддавати левову частину грошей їм.

Давайте своїм клієнтам щось на згадку – маленький сувенір, оригінальну листівку. Старайтеся бути ввічливими і обов’язково гарно прощайтеся.

UPD. Знайдіть собі партнера. Будете зайняті – підкинете йому клієнтів :)

Успіхів!
(Екскурсію або майстер-клас можна замовити за тел. 097-159-70-64)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s